fbpx

iPhone 11 Kameraları Tripofobikleri Rahatsız Etti

Apple dün yeni akıllı telefonları iPhone11’leri tanıttı. Telefonların kameraları, nadir görülen bir fobi çeşidi olan tripofobisi bulunanların hiç de hoşuna gitmedi.

Salı akşamı Apple’ın tanıtım etkinliği, şirketin efsanevi CEO’su Steve Jobs’ın adını taşıyan tiyatroda yeni cihazlarını gün yüzüne çıkardı. Bu cihazlar arasında en büyük ilgiyi görenlerden biri de yeni iPhone 11 oldu. 

Yeni iPhone 11 Pro pek çok yeni kamera özelliğiyle tanıtıldı. Arka planı devreden çıkaran portre modu, öne bakan yavaş çekim (Apple’ın tabiriyle slofie) kamerası ve geniş açılı çalışmalar için üç farklı lens ile telefon, insanların beğenisine sunuldu. 

Apple’ın telefon tasarımı daha şimdiden olumsuz geri bildirimle karşılaşmış durumda. Bu geri bildirim de en beklenmedik gruplarından birinden, tripofobiklerden geldi. 

iphone 11

Tripofobik kişiler, deliklere ve delikli yapılara uzun süre bakamaz ve rahatsız olurlar, kaşıntıları tutar. Genelde küçük deliklerin yığın halinde toplanması bu fobiyi tetikler. 

İnsanlar Twitter’da yeni iPhone 11 tasarımının tripofobilerini tetiklediğini dile getirdi ve telefona bakarken dehşete düştüklerini ifade ettiler. Bazı kullanıcılar telefonun rahatsız edici olduğunu söylerken, bazıları doğrudan iPhone 11’i almayıp eski modellere yöneleceklerini söyledi. 

İLGİLİ HABER

iPhone 11 Ailesinin Tasarımı Hakkında Atılan 10 Komik Tweet

Tripofobi resmi olarak bir tıbbi sorun olarak tanınmıyor olsa da bu durum, insanların tepki göstermesine engel değil. 
Kaynak; Webtekno [ iPhone 11 Kameraları Tripofobikleri Rahatsız Etti ]

Önceki

Büyükşehir Belediyesi 50 Bin Kişiye Aşure Ikram Edecek

Sonraki

Fin Güzellerden Alanyaspor’a Destek – Antalya

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir